Vattensäkerhet sedan 1842

Kontakta oss

Svenska Livräddningssällskapet Göteborg
Sörredsbacken 20

418 78 Göteborg

Bankgiro 5112-4832

Telefontid:  Måndag, tisdag och torsdag 09:00-12:00, onsdag 12:30-15:30. Fredag stängt

Telefon: 031-46 66 00
E-post: info@slsgoteborg.se

Kontakt Sörredsbadet (endast frågor rörande simhallen)
Telefon: 031 46 88 00
E-post: sorredsbadet@slsgoteborg.se

Vi som arbetar på kansliet:

Verksamhetschef

Tina Heiker Hult
tina.h.hult@slsgoteborg.se

Enhetschef Simkunnighet & utbildning

Joanna Ardmuir
joanna.ardmuir@slsgoteborg.se

Enhetschef Sörredsbadet

Marek Koscielniak
marek.koscielniak@slsgoteborg.se

HR

Frida Ström
frida.strom@slsgoteborg.se

Ekonomi

Marie Lindblom
marie.lindblom@slsgoteborg.se

Administration

Camilla Björklund
camilla.bjorklund@slsgoteborg.se

Administration

Elisabeth Lind
elisabeth.lind@slsgoteborg.se

Administration

Christina Jonsson
christina.jonsson@slsgoteborg.se

Teamledare:

Svenska Livräddningssällskapet Göteborg har teamledare för alla bad där vi har verksamhet.

Som kund (deltagare i kurs eller förälder) kan du vända dig till teamledaren för ditt bad med frågor om verksamheten och undervisningen.
Frågor som rör bokningar hänvisas till administratörer på tel. 031 46 66 00.

Gunilla Bernhardsson

gunilla.bernhardsson@slsgoteborg.se
Askim, Hönö, Frölunda och Bräcke

Anita Hidstedt

anita.hidstedt@slsgoteborg.se
Valhallabadet, Sörredsbadet och Högsbo

Eva Kull

eva.kull@slsgoteborg.se
Angered Arena, Lundbybadet och Kärrabadet

Eric Johansson

eric.johansson@slsgoteborg.se
Dalheimers

Styrelsen:

SLS Göteborgs styrelse väljs av årsstämman, den består av ordförande samt fem ordinarie ledamöter.

Du kan kontakta styrelsen genom e-post: styrelsen@slsgoteborg.se

Ordförande – Lennart Jönsson
Ledamot – Malin Nyberg
Ledamot – Pär Karlsson
Ledamot – Marie-Louise Hänel Sandström
Ledamot – Helene Brandrup-Wognsen

Vi värnar om din integritet

Svenska Livräddningssällskapet Göteborg värnar om skydd för dig som kund och medlem. Vi är transparenta med den information vi har samlat in, hur vi använder den samt även dina rättigheter att kontrollera informationen.  VI följer regelverket GDPR och har avtal med alla våra personuppgiftsbiträden.

Vill du veta mer om vilken information vi samlar in, varför vi gör insamlingen samt hur du kan ta tillvara på dina rättigheter. Klicka på knappen nedan.

Läs mer