Vattensäkerhet sedan 1842

Kontakta oss

Svenska Livräddningssällskapet Göteborg
Sörredsbacken 20

418 78 Göteborg

Bankgiro 5112-4832

Telefontid:  Måndag-torsdag 09:00-12:00, fredag stängt

Telefon: 031-46 66 00
E-post: info@slsgoteborg.se

Kontakt Sörredsbadet (endast frågor rörande simhallen)
Telefon: 031 46 88 00
E-post: sorredsbadet@slsgoteborg.se

Vi som arbetar på kansliet:

Verksamhetschef

Tina Heiker Hult
tina.h.hult@slsgoteborg.se

Enhetschef – Simkunnighet (Föräldraledig)

Joanna Ardmuir
joanna.ardmuir@slsgoteborg.se

Enhetschef – Administration, Ekonomi

Marie Lindblom
marie.lindblom@slsgoteborg.se

HR

Frida Ström
frida.strom@slsgoteborg.se

Sörredsbadet

Marek Koscielniak
marek.koscielniak@slsgoteborg.se

Administration

Camilla Björklund
camilla.bjorklund@slsgoteborg.se

Administration

Elisabeth Lind
elisabeth.lind@slsgoteborg.se

Administration

Christina Jonsson
christina.jonsson@slsgoteborg.se

Teamledare:

Svenska Livräddningssällskapet Göteborg har teamledare för alla bad där vi har verksamhet.

Som kund (deltagare i kurs eller förälder) kan du vända dig till teamledaren för ditt bad med frågor om verksamheten och undervisningen.
Frågor som rör bokningar hänvisas till administratörer på tel. 031 46 66 00.

Gunilla Bernhardsson

gunilla.bernhardsson@slsgoteborg.se
Askim, Hönö, Frölunda och Styrsö

Anita Hidstedt

anita.hidstedt@slsgoteborg.se
Valhalla- och Sörredsbadet

Reza Behzadi

reza.behzadi@slsgoteborg.se
Högsbo och Dalheimers Hus

Eva Kull

eva.kull@slsgoteborg.se
Angered Arena och Kärrabadet

Mattias Johansson

mattias.johansson@slsgoteborg.se
Lundby och Bräcke

Styrelsen:

SLS Göteborgs styrelse väljs av årsstämman, den består av ordförande samt fem ordinarie ledamöter.

Du kan kontakta styrelsen genom e-post: styrelsen@slsgoteborg.se

Ordförande – Lennars Jönsson
Ledamot – Malin Hermansson
Ledamot – Niclas Carnebratt
Ledamot – Marie-Louise Hänel Sandström
Ledamot – Helene Brandrup-Wognsen
Ledamot – Ingemar Waldenby

Vi värnar om din integritet

Svenska Livräddningssällskapet Göteborg värnar om skydd för dig som kund och medlem. Vi är transparenta med den information vi har samlat in, hur vi använder den samt även dina rättigheter att kontrollera informationen.  VI följer regelverket GDPR och har avtal med alla våra personuppgiftsbiträden.

Vill du veta mer om vilken information vi samlar in, varför vi gör insamlingen samt hur du kan ta tillvara på dina rättigheter. Klicka på knappen nedan.

Läs mer